Digitálna koalícia, platforma s cieľom otvoreného dialógu medzi štátom, odbornou aj laickou verejnosťou súkromným sektorom, ktorým záleží na ďalšom rozvoji Slovenska v oblasti digitálnej a dátovej ekonomiky, získala 16 nových členov.
Koalícia spájajúca partnerov zo štátneho, súkromného, neziskového aj z akademického sektora sa usiluje pripraviť občanov Slovenska v každom veku na prácu a život v digitálnej ekonomike. Funguje na jednom základnom princípe, v rámci ktorého sa jednotliví členovia dobrovoľne zaväzujú, že budú zlepšovať úroveň digitálnych zručností na Slovensku. Počet členov koalície rastie, a kým vo februári tohto roka mala 67 členov s 219 záväzkami v rôznom stave plnenia, na dnešnom rokovaní prijala ďalších 16 nových členov. Ide tak o spoločnosti zo súkromnej sféry, ako aj škôl.
Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu SR si vyčlenil záväzky, ktoré predbežne napĺňa. Patrí medzi ne napríklad koordinácia popularizácie v oblasti digitalizácie a získavania digitálnych kompetencií a podpora malých podnikov a výskumných inštitúcií a podpory prenikania digitalizácie do všetkých odvetví. Podarilo sa už prijať kľúčové vládne materiály, a to Stratégiu digitálnej transformácie Slovenska 2030 a nadväzujúci Akčný plán digitálnej transformácie Slovenska na roky 2019-2022. Stratégia digitálnej transformácie 2030 je rámcovou nadrezortnou stratégiou, definujúca politiku a konkrétne priority našej krajiny v kontexte už prebiehajúcej digitálnej transformácie ekonomiky a spoločnosti pod vplyvom inovatívnych technológií a globálnych megatrendov digitálnej doby. Na ňu priamo nadväzuje Akčný plán digitálnej transformácie Slovenska na roky 2019-2022, ktorý definuje 62 konkrétnych opatrení a aktivít s cieľom posilniť digitalizáciu na Slovensku.